/Files/images/IMG_1787.JPG

ЧАС ШАНУВАТИ КОБЗАРЯ

Традиційно березневі дні – це час пильної уваги і значної пошани до геніального Тараса Шевченка. Цьогоріч Шевченківські дні стали особливими, з огляду на 200-річчя видатного поета і невмирущу актуальність його творчості сьогодні.

У Новопетрівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 вшанування 200-річчя Кобзаря розпочалося ще з осені минулого року. Усією шкільною родиною ми проводили ярмарок українських страв, щоби вторгувати гроші на матеріали для унікального рушника та полотен із віршами Шевченка. Учні, їхні мами і бабусі, а також вчителі долучилися до вишивання триметрового рушника за візерунками, характерними для нашої місцевості, і полотен «Заповіт» та «Чернець». Нагадаємо, що в поемі «Чернець» Тарас Григорович згадує про Межигірський Спас, Вишгород та Дзвінкову криницю, що в сучасних Нових Петрівцях. Тому вибір цього твору для вишивання не випадковий. Вишиті роботи було презентовано на початку березня.

З торішньої осені стартував і «Шевченківський кінозал» – перегляд фільмів про життя і творчість Кобзаря. «На гостину до Шевченка» – так ми назвали відвідування музеїв Т. Шевченка в Києві. «На гостині» вже побували учні 9 класу, інші ж запланували це на весняні канікули.

У межах святкування 200-річчя Шевченка відбулася зустріч із сучасним письменником Іваном Андрусяком – автором розділу про дитячі роки Тараса Григоровича в книжковій серії «Життя видатних дітей».

З початку навчального року відбулася низка конкурсів, присвячених творчості Т. Шевченка. Серед наших учнів – призери різних етапів. Так, Сніжана Рудник, учениця 5 класу, посіла ІІІ місце в районному етапі ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді ім. Тараса Шевченка. Крім того, казка Сніжани «Не кажи хтось, доки сам не зробиш» має ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням (номінація «Література»). На обласному етапі цього ж конкурсу ІІІ місце – у Людмили Дворник, учениці 7 класу, яка писала поетичну присвяту Шевченкові. Крім того, група семикласників має ІІ місце на районному етапі конкурсу «Моральний вчинок» за творчий звіт про відзначення 200-річчя Тараса Шевченка. Наші учні (всього – 58 осіб) активно долучилися до Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», що цього року присвячена ювілею Кобзаря. Результати гри ще не відомі, проте теж сподіваємося на високі показники.

Найактивніше вшанування 200-річчя Шевченка в Новопетрівській ЗОШ №1 відбувалося протягом останнього місяця. З цієї нагоди в кінці лютого було проведено різноманітні загальношкільні конкурси. Варто згадати конкурс-виставку робіт з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, літературний конкурс «Тарас Шевченко: вічний і сучасний» та конкурс читців поезій Т. Шевченка.

Проект «Сходи мудрості» – прикрашання сходів з першого на другий поверх висловами видатних людей – охопив цитати з віршів Тараса Григоровича. Директор школи В.В. Шевченко ініціював, щоб вислови Кобзаря були оформлені в ошатні рамки. Тож тепер «Сходи мудрості» не лише розвивають розум, а й чарують око.

У переддень жіночого свята – 6 березня – у нашій школі відбулася літературно-музична композиція «Жінка. Матір. Україна». На цьому заході лунали вірші Т. Шевченка на теми жіноцтва і материнства, учні інсценізували поему «Наймичка», а також заспівали українських тужливих пісень про жіночу долю, матерів та Україну.

Учителі початкових класів (І.М. Громадська, Л.О. Яценко, Л.В. Гуртовенко, О.І. Гавришева) організували Шевченківські свята для своїх вихованців – наймолодших школярів. Театралізовані постановки з яскравими національними костюмами, вірші Кобзаря для дітей і веселі пісні зацікавили учнів та їхніх батьків.

Завершальним акордом у місячнику активного вшанування Шевченка стало підсумкове свято «Навіки з тобою, Тарасе», що відбулося 13 березня. Найкращі поезії, зворушливі пісні на слова Т. Шевченка, цікаві інсценізації різних періодів життя Кобзаря, тематичні презентації на мультимедійній дошці – усе це створило неймовірну атмосферу єдності з пророком української нації Тарасом Шевченком.

Насамкінець хотілося б щиро подякувати всім учням, котрі взяли активну участь у конкурсах і заходах, адміністрації школи (директору В.В. Шевченку, заступникам А.П. Тишковській і Л.П. Шостопаль), організатору (Л.В. Шевченко), бібліотекарю (Л.П. Далевській), учителям української мови та літератури (В.Ф. Горбачу, Ю.О. Пономаренко), класним керівникам (О.Л. Устіновій, О.В. Давидчук, Н.Ф. Рудій, Т.Г. Гоминюк, З.М. Солоненко). Завдяки спільній діяльності нам вдалося досягнути гарних результатів.

Ще не всі заплановані заходи ми встигли провести, але на все свій час. А час вшанування Тараса Шевченка може тривати вічно…

Юлія Набок-Бабенко,учитель української мови та літератури Новопетрівської ЗОШ №1

Кiлькiсть переглядiв: 681

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.