/Files/images/загруженное.jpg Ось і дочекалися: ваша дитина стала школярем! Як для неї, так і для вас, батьків 1 клас - це дуже відповідально! Це, по-перше, додаткова турбота про дитину, а по-друге, вміння перевірити себе як зразкових батьків. Ми знаємо, що ви вже багато вмієте і багато знаєте того, що стосується допомоги першачкам! Та сподіваємося, що наші поради не будуть зайвими! Отож...

7 правил по збору портфеля
Правило 1: Дитина повинна самостійно збирати-розбирати свій портфель! Щоб добре орієнтуватися у своєму портфелі, дитина повинна збирати і розбирати його самотужки! Інакше, замість того, щоб слухати вчителя, вона буде тривалий час шукати речі у портфелі.
Правило 2: Портфель треба збирати щодня! Щодня у портфелі скупчується безліч різних папірців, крихт, "цінних", але не потрібних у школі речей. Стежте, щоб дитина щодня виймала із портфеля увесь вміст, викидала сміття і складала назад тільки необхідні речі.
Правило 3: Нічого зайвого! Завдання батьків - стежити, щоб дитина не носила за собою зайвої ваги. Відповідно до санітарних норм, першокласнику не рекомендується носити у портфелі більше 3-х кілограмів. Таку вагу якраз складатимуть 2-3 підручники, 2-3 зошити, пенал з ручками і олівцями, щоденник, рахункові палички, сніданок.
Правило 4: Гігієнічне приладдя! У портфелі завжди повинні лежати невеликий рулон туалетного паперу, упаковка вологих серветок.
Правило 5: Окремі контейнери для їжі! Практично щодня дітям не вистачає шкільних сніданків, а тому вчителька просить батьків, давати дитині із собою додаткову їжу - декілька бутербродів, сік, печиво інше. Незалежно від того, якою буде ця їжа, для неї потрібні спеціальні контейнери з кришкою, що щільно закривається. Це забезпечить чистоту у портфелі, не дозволить поширитись неприємним запахам, а до того ж привчить дитину до охайності.
Правило 6: Іграшки залишаються вдома! Іграшкам у портфелі першокласника робити нічого! Але якщо дитині все-таки важко розлучатися із улюбленими іграшками, укладіть, наприклад, угоду, що при першій скарзі вчителя з приводу ігор на уроках, іграшки залишатимуться вдома.
Правило 7: Мінімум дорогих речей! Питання - давати чи ні дитині в школу мобільний телефон - досі залишається спірним. Мобільний телефон, як і інші дорогі речі, не є предметом першої необхідності. Якщо в школі щось трапиться, вам зателефонує класний керівник. Якщо ви все-таки вважаєте, що мобільний дитині так необхідний, поясніть їй, що під час уроків необхідно вимикати звук і ховати телефон у портфель!
Ну от і все! Бажаємо успіхів!!!

/Files/images/батьки першокл.jpgЗагальні поради батькам першокласників!

1. Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом!
2. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте образливих слів!
3. Не підганяйте її! Розрахувати час - це ваш обов'язок! Якщо ви цю проблему не вирішили - провини дитини в цьому немає.
4. Не відправляйте дитину в школу без сніданку.
5. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів без подібних застережень: "Дивись, поводь себе гарно!", "Тільки принесеш погану оцінку..."
6. Зі школи зустрічайте дитину спокінйо, не поспішайте ставити їй тисячу запитань! Дайте відпочити!
7. Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитися, не відмовляйте їй у цьому, знайдіть час - вислухайте!
8. Якщо дитина замкнулася, щось її турбує, не наполягайте на негайному поясненні стану, заспокоїться - сама все розповість!
9. Зауваження вчителя вислуховуйте без присутності дитини!
10. Вислухавши нарікання вчителя, не поспішайте сварити дитину! Говоріть спокійно!
11. При спілкуванні з дитиною не вживайте виразу: "Якщо ти будеш добре вчитися, то...!" Часом умови ставляться важкі, які ви не спроможні з певних причин виконати, ви опинитеся у незручному становищі.
12. У родині повинна бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі суперечки щодо виховання дитини вирішуйте без неї.
13. Завжди будьте уважними до стану здоров'я дитини. Найчастіше поганий стан, блідість, головний біль - ознаки втомлення, перевантаження.
14. Пам'ятайте, що діти люблять казки, особливо перед сном, або пісню чи просто лагідні слова. Не лінуйтесь подарувати це для них. Це їх заспокоїть, знімить напруження, допоможе спокйно заснути і відпочити.
15. Не нагадуйте перед сном про школу, про уроки. Вранці буде новий день - і дитина повинна бути готовою до праці. А допомогти їй в цьому повинні батьки своїм доброзичливим ставленням!
Кiлькiсть переглядiв: 873

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.